top of page
TableauPartner-002-370x200-370x200.png

Türkiye’deki en büyük Tableau İş Ortağı olarak Tableau’nun satış, danışmanlık ve destek hizmetlerini sürdürüyoruz. Son 6 yıldır, en hızlı büyüyen ve en yüksek ciroya ulaşan Tableau Türkiye iş ortağıyız. Veri analizi ve görselleştirmesinde devrim yaratan Tableau, Gartner Magic Quadrant Business Intelligence 2022 raporuna göre son 10 yıldır iş zekası alanında Dünya lideri.

Tableau ile gerçekleştireceğiniz bütün analizlerde ve veri görselleştirme projelerinizde ‘sürükle-bırak’ yönetimini kullanabilirsiniz. Kolay kullanımı sayesinde herhangi bir kodlama ya da programlama bilgisi gerektirmez. Tableau ile BT ekipleri kendi işi olan veri entegrasyonu ve hazırlığına, diğer iş birimleri asıl görevlerini daha iyi yerine getirebilmek için verileri analiz etmeye odaklanırlar.

Tableau sertifikalı danışmanlarımızın hazırladığı blog yazılarını, Tableau viz örneklerini, Tableau sürümleriyle gelen yenilikleri ve ürün paketlerinin fiyatlarını Türkçe içeriklerle anlattığımız yeninesiliszekasi.com web sitemizde inceleyebilirsiniz.

tableau-lisanslari-1.jpg

Tableau Lisanslama Paketleri

Tableau Creator

Tableau Desktop Professional, Tableau Prep ve Tableau Explorer ile birlikte kullanıcı bazlı lisanslanan bir pakettir.

Tableau Explorer

Tableau Server veya Tableau Online ürünlerinden biri sunulur ve kullanıcı bazlı lisanslanır.

Tableau Viewer

Tableau Server veya Tableau Online ürünlerinden birinin kısıtlı sürümlerini içeren kullanıcı bazlı lisanslanan bir pakettir. Viewer kullanıcısı erişim yetkisi dahilinde olan rapor/dashboard’ları etkileşimli internet tarayıcısı/mobil cihazda kullanabilir.

 

ASK DATA, 2019.1 sürümü ile gelen NLP tabanlı İngilizce dilinde sorgulama fonksiyonu ve EXPLAIN DATA, 2019.3 sürümü ile gelen yapay zeka destekli veri madenciliği fonksiyonu Tableau Explorer ve Creator lisans paketlerinde ek ücret gerekmeksizin kullanılabilir.

10 yıldır Dünya lideri

Tableau, Gartner Business Intelligence Magic Quadrant değerlendirmelerine göre son 10 yıldır veri görselleştirme iş zekası çözümünde lider konumundadır. Self-servis analitik raporlamada düşük maliyet ve hızlı çözüm üretme avantajları olan bu ürün, tamamen ‘sürükle-bırak’ yöntemiyle kullanılıyor.

2022 Gartner BI Magic Quadrant raporunu indirmek için lütfen tıklayın!

Tableau-6-yildir-lider.jpg
Tableau-online.jpg

Tableau Ürünleri

Tableau Desktop Professional

Güçlü kullanıcıların ve rapor geliştiricilerin Desktop’larına kurup veri bağlantıları gerçekleştireceği, analiz yapacağı ve dashboard’lar oluşturacağı uygulamadır. Tableau Creator lisans paketine dahildir.

Tableau Server

Web üzerinden ve mobil cihazlar ile erişecek tüm kullanıcıları kapsıyor; Tableau Desktop ile gerçekleştirilen veri bağlantılarının ve dashboard/raporların kullanıcılar arasında paylaşılacağı ortam. Tableau Server'a tarayıcı veya mobil uygulama üzerinden erişen her kullanıcı için ayrı isim ve şifre ile giriş yaparsınız.

Tableau Server'da hazır bulunan raporları görüntülemenin yanı sıra eğer yetkilendirilmişlerse internet tarayıcısı üzerinden, belli kısıtlar ile rapor ve dashboard geliştirebilirsiniz. Tableau Explorer veya Tableau Creator lisans paketleri dahilinde sunulur.

Tableau Online

Tableau software Inc'in sağladığı bulut alt yapısıyla Tableau Server yazılım ve donanım servislerinin sağlanmasıdır. Tableau Explorer veya Tableau Creator lisans paketleri dahilinde sunulur.

Tableau Prep

Güçlü kullanıcıların Desktop’larına kurulan, verileri hızlı ve güvenli şekilde temizleme ve birleştirme işlemlerine yardımcı olur. Esnek yapısı ve görsel deneyimi, verileri daha iyi anlamanızı sağlar. Join, union, pivot ve aggregation gibi karmaşık işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz. Tableau Creator lisans paketine dahildir.

Tableau-prep.jpg

Tableau OEM ve Embedded Analytics Lisanslama

Yazılım çözümleri içinde Tableau ürünüyle iş zekası ve raporlama çözümü yaratmak isteyen yazılım geliştiren firmalara özel OEM veya Embedded Analytics lisanslama avantajları için lütfen bize ulaşın!

bottom of page