top of page
Tableau Outsourcing Danışmanlık Hizmeti.jpg

Tableau İş Zekası Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri

Tableau self-servis iş zekası çözümünü tercih eden kurumların aylar süren proje geliştirme hizmetine ihtiyacı olmaz. Kara Danışmanlık olarak tecrübe ve birikimimizle oluşturduğumuz paket hizmetlerimizle Tableau kullanan kurumlarda hızlı adaptasyonu hedefliyoruz.

Tableau sertifikalı danışmanlarımızın hazırladığı blog yazılarını, Tableau viz örneklerini, Tableau sürümleriyle gelen yenilikleri ve ürün paketlerinin fiyatlarını Türkçe içeriklerle anlattığımız yeninesiliszekasi.com web sitemizde inceleyebilirsiniz.

logo-yeni-nesil-is-zekasi.png
Partner 3A Premier Reseller - Cropped.png
Tableau Sınıf Eğitim Hizmet Paketi.jpg
Partner 3A Premier Reseller - Cropped.png

Tableau Paket Danışmanlık Hizmetlerimiz

İş Başında Eğitim Paketi : 

Kurulum, konfigürasyon ve danışmanlık çalışmalarını içeren hizmetimizle Tableau‘ya sorunsuz adaptasyonunuzu sağlıyoruz. Hizmetimizin kapsamı ve kullanım yoğunluğu ihtiyaçlarınıza göre esneklik gösterebilir. Süre: 10 gün, en az 1 tam günlük sürelerle, en fazla 3 aylık dönemde sunulur.

TABLEAU Performans Değerlendirme ve Optimizasyonu : 

Rapor tasarımları ve Tableau Server konfigürasyonu analiz edilip performans problemleri tespit edilip çözüm önerileri sunulur. Süre : En az 1 gün , rapor sayısına göre ek gün önerilebilir.

TABLEAU Server Health-check : 

Tableau Server ortamındaki raporlar, veri setleri, log dosyaları, genel kaynak kullanım durumları analiz edilip tespit edilen problemlere çözüm önerileri sunulur. Süre : En az 2 gün 

TABLEAU Server Bakım :

Tableau Server ortamındaki raporlar, veri setleri, kullanıcı sayısı, vb kullanıma göre konfigürasyon kontrolleri yapılıp tespit edilen problemlere çözümler uygulanır. Süre : En az 1 gün 

TABLEAU VizAlerts Konfigürasyonu :

Tableau Server lisansına sahip olmayan kullanıcılara Tableau raporlarını düzenli olarak istediğiniz formatta otomatik mail atmak mümkündür. VizAlerts konfigürasyonun ihtiyaçlar kapsamında uygulanmasıdır. Süre : En az 3 gün, Tableau Server güncelleme kurulumu dahildir. 

Tableau kullanmaya başlayan kurumunuzda zaman zaman geri dönüş sürecini hızlandırmak için gereken uzman danışman desteğinin sağlandığı hizmetimizdir. Outsourcing hizmeti kapsamında ihtiyaç duyduğunuz dashboard ve/veya raporlar uzmanlarımız tarafından geliştirilir. Rapor sayısı, içeriği, veri kaynağı çeşitliliği (örneğin Excel dosya sayıları) gibi ihtiyaçlarınız belirlenir. Danışman uzmanlık seviyesi için gerekli adam/gün çalışma hizmeti verilir.

Tableau Uzaktan Destek Hizmeti.jpg

Tableau Outsourcing Danışmanlık Hizmeti

Tableau Outsourcing Danışmanlık Hizmeti.jpg

Tableau'yu kullanmaya yeni başlayanlar için Tableau Bootcamp1 ve en az 6 aylık Tableau deneyimi sonrası da Advanced Bootcamp eğitimlerini öneriyoruz. Bootcamp1'de Tableau desktop 2 gün, 1 gün de Tableau server anlatılıyor. Böylece Tableau’nun genel mimarisi, desktop ile dashboard geliştirme tüm özellikleri öğrenme imkanı oluyor. En az 6 aylık Tableau deneyimi olan kullanıcılar için önerilen Advanced Bootcamp paketi, 2 farklı eğitimden oluşan toplam 3 günlük bir programdır. İleri Desktop ve Veri Görselleştirme Teknikleri içeriklerir. Bootcamp1 ve Advanced Bootcamp eğitimleri birbirini tamamlayan içerikle sunulur. Detaylı eğitim ajandası için lütfen bize ulaşın. survey@karadanismanlik.com.tr

Tableau Sınıf Eğitim Hizmet Paketi

Özel Koşullar

1. Koşul:​

Katılımcıların bilgisayarlarında Tableau Desktop Professional yazılımı yüklenmiş olmalıdır. Lisansı olmayan katılımcılara 14 günlük ücretsiz Tableau Desktop Professional lisans yükleme bağlantısı eğitim öncesi paylaşılır.

2. Koşul:

Eğitimler, kurumlara özel sınıflarda en fazla 10 katılımcı için sunulur. Genel katılımlı sınıflar en az 5 ve en fazla 12 katılımcı ile açılır.

Tableau Paket Danışmanlık Hizmetlerimiz.jpg

Kimler Katılmalı?

Bilgi düzeyi:

Rapor ve dashboard geliştirecek iş kullanıcısı. Herhangi bir seviyede Microsoft Office Excel kullanım bilgisi olması yeterli.

Bilgi İşlem Rolünde olanlar:

Veri hazırlama ve yönetiminden sorumlu bilgi işlem çalışanları.

Şirketteki pozisyonu:

İş analistleri, yöneticiler, bilgi işlem uzmanları, satış ve müşteri ilişkileri yöneticileri, finansal analistler, proje yöneticileri.

Tableau kullanmaya başlayan kurumlarda zaman zaman herhangi bir teknik problem oluştuğunda hızlı çözüme ulaşmak için uzman danışman desteği gerekebiliyor. Kara Danışmanlık olarak bu ihtiyacı adresleyen telefon ile uzaktan problem çözme içeren hizmeti sunuyoruz. Mesai saatleri ve günleri içinde uzman danışmanlarımıza telefon veya e-posta yoluyla iletilen Tableau kullanımıyla ilgili problemlere 1-2 iş günü içinde çözüm sunuyoruz. Outsourcing danışmanlık hizmeti alan müşterilerimize ilk 6 ay için uzaktan destek hizmetinin alınmasını öneriyoruz.

 

bottom of page