top of page
11062b_8bb9e2c7326248bf8c064a990a9dcea5~

Duyurular

İyzico, EXASOL Başarı hikayesi

İyzico, Exasol’un ücretsiz community edition’unu kullanarak yaptığı testlerin sonucunda kendi dinamizmine uygun bir çözüm olarak Exasol Enterprise Edition’u tercih etti. Başarı hikayesinin detaylarını burada okuyabilirsiniz.

İyzico EXASOL Başarı Hikayesi.png

Tableau Ankara Etkinliğimiz, Nisan 2019

İlk Ankara Tableau etkinliğimizde bizlerle deneyimlerini paylaştıkları için Türksat’a ve ilgi gösteren tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

Tableau Ankara Etkinliğimiz, Nisan 2019.jpg

Tableau Istanbul Etkinliğimiz, Mart 2019

Kahve keyfiyle birlikte ilk Tableau Istanbul etkinliğimizi Molecule Coffee’de yaptık. Bizlerle deneyimlerini paylaştıkları için Morhipo’ya ve ilgi gösteren tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

Tableau Istanbul Etkinliğimiz, Mart 2019.jpg

Kara Danışmanlık 10 Yaşında

Kara Danışmanlık ailesi olarak tam 10 yılı geride bıraktık. Bu 10 yıl içinde çok çalıştık, birçok değişim yarattık ve büyük başarılara imza attık. Daha iyisini hedeflediğimiz gelecek on yıllara hazırız! Bu süreçte bizimle olan herkese teşekkürler…

Kara Danışmanlık 10 Yaşında.jpg

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tableau Semineri, 3-4 Mayıs 2018

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstatistik Kulübü ile 2 günlük Tableau Semineri düzenledik. Danışmanlarımız Melis Türkoğlu ve Yasin Parlak, MSGSÜ Bomonti Kampüsü’nde geleceğin data scientistlerini Tableau konusunda bilgilendirdiler. Gelecekte #Tableau ile veri analizinde fark yaratacaklarına eminiz 🙂

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tableau Semineri, 3-4 Mayıs 2018.jpeg

Doğu Anadolu 1. Bilişim Buluşması Destek Sponsoruyuz

9-10 Mart tarihlerinde Elazığ’da düzenlenen 1. Doğu Anadolu Bilişim Buluşması’nda destek sponsorları arasına girdik. Etkinlikte Genel Müdürümüz Ertan Erışık Bulut Bilişim ve Büyük Veri panelinde İş Zekası, Büyük Veri ve Veri Ambarı üzerine bir konuşma gerçekleştirdi.

Doğu Anadolu 1. Bilişim Buluşması Destek Sponsoruyuz 1.png

Tableau Istanbul Etkinliğimiz, Ekim 2019

Tableau Istanbul etkinliğimiz Workinton Levent’de büyük bir ilgiyle gerçekleşti. Sabah açılış oturumunda demomuzun ardından yemeksepeti deneyimlerini paylaştı; öğleden sonra parallel oturumlarla devam etti.

Tableau Istanbul Etkinliğimiz.jpg

MongoDB Istanbul Etkinliğimiz, Nisan 2019

İlk MongoDB etkinliğimizi Istanbul‘da yaptık. Bizlerle deneyimlerini paylaştıkları için Netmare’ye, Getir’e ve ilgi gösteren tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

MongoDB Istanbul Etkinliğimiz, Nisan 2019.jpg

Alwiser ve Kara Danışmanlık İş Birliği

Alwiser ve Kara Danışmanlık iş birliğiyle Nisan ve Mayıs aylarında Siemens ekiplerine Tableau tanıtımları yaptık.

Alwiser Ve Kara Danışmanlık İş Birliği.jpg

İlk Genel Katılımlı Tableau Sınıf Eğitimi, 9-10-11 Mayıs 2018

İlk genel katılımlı Tableau Sınıf Eğitimimiz, Eğitmen Samet İlhan ve Danışmanımız Yasin Parlak liderliğinde gerçekleşti. Eğitime yaklaşık 1 yıldır Tableau ile çalışan ve Tableau ile ilk defa tanışan kurumlar katıldı. Uygulamalı eğitim sayesinde tüm katılımcılar Tableau bilgilerini daha ileri bir seviyeye taşıdılar.

Alwiser Ve Kara Danışmanlık İş Birliği 4.jpg

2. Tableau Buluşması (Failover, Hyper vs. .tde, Grafikler, 2018.1 New Features)

Ocak ayındaki ilk buluşmamızın ardından 2. Tableau Buluşması’nı 26 Nisan’da gerçekleştirdik. Meetup’ta Tableau Server Failover Mimarisi, Hyper vs. .tde ve Özel Grafik Tipleri[masked] New Features konu başlıkları üzerinde konuşmalar ve çalışmalar gerçekleşti.

2. Tableau Buluşması (Failover, Hyper Vs. .Tde, Grafikler, 2018.1 New Features).png

MongoDB DBA Essentials Sınıf Eğitimi, 19-22 Şubat 2018

MongoDB Danışmanının sunduğu resmi MongoDB Essentials Eğitimi Istanbul’da ilk defa Kara Danışmanlık tarafından açıldı.

4 gün süren ve MongoDB Danışmanı Sylvain Chambon‘un sunumuyla gerçekleşen MongoDB Essentials Sınıf Eğitimi’ne katılan herkese teşekkürler.

MongoDB DBA Essentials Sınıf Eğitimi, 19-22 Şubat 2018 5.jpeg
bottom of page