Tableau Lisanslama Paketleri

Tableau Explorer

Tableau Server veya Tableau Online ürünlerinden biri sunulur ve kullanıcı bazlı lisanslanır.

Tableau Creator

Tableau Explorer’a ek olarak Tableau Desktop Professional ve Tableau Prep ile birlikte kullanıcı bazlı lisanslanan bir pakettir.

Tableau Viewer

Tableau Server veya Tableau Online ürünlerinden birinin kısıtlı sürümlerini içeren kullanıcı bazlı lisanslanan bir pakettir. Viewer kullanıcısı erişim yetkisi dahilinde olan rapor/dashboard’ları etkileşimli internet tarayıcısı/mobil cihazda kullanabilir. İlk seferde en az 100 kullanıcılı lisans alımı zorunludur.

7 yıldır Dünya lideri

Tableau, Gartner Business Intelligence Magic Quadrant değerlendirmelerine göre son 6 yıldır veri görselleştirme iş zekası çözümünde lider konumundadır. Self-servis analitik raporlamada düşük maliyet ve hızlı çözüm üretme avantajları olan bu ürün, tamamen ‘sürükle-bırak’ yöntemiyle kullanılıyor.

2019 Gartner BI Magic Quadrant raporunu indirmek için lütfen tıklayın!

Tableau Ürünleri

Tableau Desktop Professional

Güçlü kullanıcıların ve rapor geliştiricilerin Desktop’larına kurup veri bağlantıları gerçekleştireceği, analiz yapacağı ve dashboard’lar oluşturacağı uygulamadır. Tableau Creator lisans paketine dahildir.

Tableau Server

Web üzerinden ve mobil cihazlar ile erişecek tüm kullanıcıları kapsıyor; Tableau Desktop ile gerçekleştirilen veri bağlantılarının ve dashboard/raporların kullanıcılar arasında paylaşılacağı ortam. Tableau Server'a tarayıcı veya mobil uygulama üzerinden erişen her kullanıcı için ayrı isim ve şifre ile giriş yaparsınız.

Tableau Server'da hazır bulunan raporları görüntülemenin yanı sıra eğer yetkilendirilmişlerse internet tarayıcısı üzerinden, belli kısıtlar ile rapor ve dashboard geliştirebilirsiniz. Tableau Explorer veya Tableau Creator lisans paketleri dahilinde sunulur.

Tableau Online

Tableau software Inc'in sağladığı bulut alt yapısıyla Tableau Server yazılım ve donanım servislerinin sağlanmasıdır. Tableau Explorer veya Tableau Creator lisans paketleri dahilinde sunulur.

Tableau Prep

Güçlü kullanıcıların Desktop’larına kurulan, verileri hızlı ve güvenli şekilde temizleme ve birleştirme işlemlerine yardımcı olur. Esnek yapısı ve görsel deneyimi, verileri daha iyi anlamanızı sağlar. Join, union, pivot ve aggregation gibi karmaşık işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz. Tableau Creator lisans paketine dahildir.

Tableau OEM ve Embedded Analytics Lisanslama

Yazılım çözümleri içinde Tableau ürünüyle iş zekası ve raporlama çözümü yaratmak isteyen yazılım geliştiren firmalara özel OEM veya Embedded Analytics lisanslama avantajları için lütfen bize ulaşın!

Sorularınızı Cevaplayalım