Teknolojiler

MongoDB

 

MongoDB Nedir?

MongoDB NoSQL veri tabanı, sunduğu esnek mimari, ölçeklenebilirlik ve performans seviyesiyle geleneksel veri tabanı yazılımlarından farklılaşmaktadır.  Startup organizasyonlardan kurumsal bilgi işlem ekiplerine kadar tüm uygulama geliştirici ve veri tabanı yöneticisi kitlesinin modern ihtiyaçlarını karşılayan

MongoDB, DEV FİKİRLER için VERİ TABANI çözümüdür.

MongoDB, esnek belge veri modelini kullanan çevik bir veritabanıdır; bu nedenle şemalar uygulamaların gelişme hızıyla uyumlu değişebilir. MongoDB, uygulama geliştiricilerin ikincil index, tam sorgu dili, tam tutarlılık gibi geleneksel veritabanlarından bekledikleri işlevselliği sağlar.

MongoDB ölçeklenebilirlik, performans ve yüksek erişilebilirlik özellikleriyle tasarlanmıştır, tek sunucu kurulumlarından büyük, karmaşık çoklu sunucu mimarilerine kadar ölçeklenebilir. Bellek içi bilgi işlem teknolojisinden yararlanarak, MongoDB hem okuma hem de yazmada yüksek performans sunar. MongoDB'nin kendine özel replikasyonu ve otomatik failover özelliği, kurumsal düzeyde güvenilirlik ve operasyonel esneklik sağlar.

MongoDB ile neler yapabilirsiniz?

MongoDB kullanarak nesnelerin interneti, mobil, gerçek zamanlı analitik uygulamalar, kişiselleştirme, tekilleştirme gibi popüler örneklerin sıralanabileceği yüzlerce, binlerce farklı fikri kolay ve hızlı bir biçimde hayata geçirebilirsiniz.

Neden MongoDB Enterprise Advanced?

Dünya üzerinde hali hazırda 1000'den fazla kurum MongoDB Enterprise Advanced Edition kullanarak kritik uygulamalarını kurumsal güvenceye alıyor. MongoDB Enterprise Advanced lisanslaması,  güçlü MongoDB desteğini, yönetim platformunu, kurumsal güvenlik ve denetim bileşenlerini, sertifikasyon ve diğer özellikleri içeriyor.

MongoDB Enterprise Advanced platformuna geçerek uygulamalarınızın kurumsal sürdürülebilirliğini sağlayabilirsiniz. Aşağıda MongoDB Enterprise Advanced özelliklerini bulabilirsiniz.

Teknik Destek

MongoDB Enterperise Advanced ile MongoDB'nin global olarak 24 saat x 365 gün destek hizmetlerinden faydalanırsınız. Böylece MongoDB'yi geliştiren ana firmadan destek alabilir ve kurumsal uygulamalarınızı güvenli bir şekilde yönetebilirsiniz. MongoDB desteği aynı zamanda sisteminizde oluşabilecek sorunlara karşın acil güvenlik yamalaması hizmetini de kapsamaktadır.

Gelişkin Güvenlik

MongoDB Enterprise Advanced, Kerberos ve LDAP doğrulama yöntemlerini kullanmanıza olanak tanımakta, veri şifreleme, geçmişe yönelik güvenlik denetimi gibi özellikleri veri tabanına entegre olarak sunmaktadır.

MongoDB Enterprise Advanced ile rol bazlı erişim kontrolü, PKI sertfifikası, SSL/TLS şifreleme, sadece okuma görüntüleri (Read-only views) ve alan bazlı filtrelemeyi de kullanabilirsiniz.

Yönetim

MongoDB'nin sunduğu yönetim platformu, izleme, yedekleme ve ölçekleme gibi işlemlerin hızlı ve kolay bir şekilde yapılmasını sağlıyor. MongoDB Enterprise Advanced ile Ops Manager ya da Cloud Manager'dan birini kullanabiliyorsunuz.

Bellek-İçi Hız

MongoDB Enterprise Advcanced ile bellek-içi işlem gücüne ulaşabilirsiniz. Böylelikle finans, iletişim, e-ticaret sektörlerindeki gibi yüksek performansa ihtiyaç duyan uygulamaların tahmin edilebilir ve güçlü iş hacimleri ile gerçekleştirilmesi mümkün. In-Memory işlem gücü MongoDB Enterprise Advanced ile birlikte gelmektedir.

Grafik Tabanlı Yönetim

MongoDB Compass ile MongoDB verisini kolaylıkla yönetebilirsiniz. MongoDB Compass, MongoDB dokümanlarını kolaylıkla görüntülemenize, tutarlılık analizi yapmanıza (validation), veriler üzerinde işlem ve sorgular yapmanıza olanak tanır.

Gelişkin Analitik

MongoDB Connector for BI, Tableau, Qlik, Spotfire, Cognos, MicroStrategy, SAP BO gibi üçüncü parti SQL tabanlı İş Zekası platfromlarının MongoDB'ye bağlanmasını sağlar.  MongoDB Connector for BI sadece MongoDB Enterprise Advanced ile birlikte kullanılabilmektedir.

Platform Sertifikası

MongoDB Enterprise Advanced ile Windows, Red Hat/CentOS, Ubuntu, Amazon Linux, Linux on z Systems, LinuxONE, ya da Linux on Power Systems gibi ana platformlarda test edilip sertifika almış MongoDB versiyonu ile çalışma fırsatı elde edersiniz.

Eğitimler

MongoDB Enterprise Advanced ile online eğitimlere erişebilir, geliştirme ve yönetim ekiplerinizin eğitim ihtiyaçlarını bu yolla karşılayabilirsiniz.

MongoDB ve lisanslama modelleri ile ilgili daha fazla bilgi almak için bize dilediğiniz zaman erişebilirsiniz.

MongoDB Enterprise Server’u indirmek için TIKLAYIN!

When to use MongoDB? video linki için TIKLAYIN!

 

 

Yeni Nesil İş Zekası