İş Zekası

Tableau Teknoloji ve İş Zekası Danışmanlığı

Hızlı Başlangıç (Quick Start)
İlk lisans satınlama sonrası, iş ihtiyaçları içinde Tableau kullanımına hızlıca geçiş yapmak için sunulan danışmanlık hizmetidir. Tamamen müşteri ihtiyaçlarına göre ayarlanan ve sürelendirilen temel içerik başlıkları: Kurulum, konfigürasyon ve başlangıç atölye çalışması. 
Süre : 2-3 adam/gün   

Dashboard Dış Kaynak Danışmanlığı (Dashboard Outsourcing)
Müşterinin ihtiyaç duyduğu dashboard veya raporların danışmanlık kapsamında hazırlanması. Müşteri yerinde sunulur; dashboard sayısı ve kompleksliğine göre süresi belirlenir. 
Süre : 1-20 adam/gün

İş Başı Eğitim Danışmanlığı (On the Job Training)
Kurum içinde Tableau kullanımın yaygınlaşması amaçlı iş grupları ve teknik ekiplere özel eğitimler ve atölye çalışmaları sunulur. Proje planı çerçevesinde sunulan bir danışmanlık hizmetidir. Müşterinin günlük iş yapış süreçleri içinde  sektörel analiz ihtiyaçlarını cevaplayan dashboard ve raporlarla çözüm sunarak kapsam oluşturulur. Böylece tüm kadro, Tableau uzmanlığını işi bizzat yaparak kazanır. 
Süre : 15 adam/gün    

İş  Zekası Dış Kaynak Danışmanlığı (Business Intelligence Outsource)
Müşterinin iş zekası proje ihtiyaçlarına göre kapsamı ve çıktıları önceden belirlenen proje planı çerçevesinde ihtiyaç analizi adımıyla başlayan orta/uzun vadeli danışmanlık hizmetidir. En az bir danışman ve proje yöneticisi ile sunulur.
Süre: Ay bazında adam/gün birimli

Uzaktan Destek Danışmanlığı (Remote Support)​
Telefon ile uzaktan problem çözme amaçlı sunulan hizmettir. Mesai saatleri ve günleri içinde uzman danışmana telefon veya e-posta ile ulaşmayı sağlar. Danışman, telefon/e-posta ile iletişim sağlıyarak Tableau kullanımıyla ilgili probleme 1-2 iş günü içinde çözüm sunar. En az 6 aylık dönemler için 5 adet telefon çağrısı/e-posta ve katları olarak paketlendirilir; yazılım bug problemleri haricinde kullanım ile ilgili problemlere çözüm kapsamında sunulur. 
İlk lisanslama sonrası ‘uzaktan destek’ hizmetinin alınması mutlaka önerilir. 

Uzaktan Dashboard Dış Kaynak Danışmanlığı (Remote Dashboard Outsourcing)​
Müşterinin ihtiyaç duyduğu dashboard veya raporu KARA danışmanlık’dan talep etmesi durumunda uzaktan bu danışmanlık hizmetinin sağlanmasıdır. Dashboard outsourcing hizmetinin müşteri yerini ziyaret etmeden sunulmasıdır. Dashboard sayısı üzerinden ücretlendirilir. Dashboard kompleksliğine göre ne kadar sürede tamamlanacağı belirlenir. 

Yeni Nesil İş Zekası